Wycieczki

Propozycje wycieczek w 2017 roku

Komisja Uczelniana NSZZ „Solidarność” zamierza, wzorem lat ubiegłych, zorganizować w 2017 roku kilka wycieczek krajowych i zagranicznych.
W związku z decyzją JM Rektora o obniżeniu wysokości kwot dofinansowania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz naszym niepełnym rozeznaniem co do Państwa oczekiwań, przedstawiamy do wyboru kilka propozycji. Zrealizowane zostaną te wycieczki, na które będzie odpowiednia liczba chętnych.
Zapisy (złożenie w biurze „S” wniosku o dofinansowanie z funduszu socjalnego) będziemy przyjmować od dnia 9 stycznia 2017 roku.
Ze względów organizacyjnych (konieczność podjęcia ostatecznej decyzji o wyborze realizowanych wycieczek, rezerwacja biletów samolotowych, itd.), prosimy o szybką decyzję.

Nasze propozycje na 2007 rok:

30.04 – 7.05. – USTRONIE MORSKIE, 8 dni
20 – 27.05. – CHORWACJA – PERŁY ISTRII, 8 dni
Czerwiec – NORWEGIA:
KU ŚWIATŁU PÓŁNOCY CZYLI NIEZWYKŁA PODRÓŻ PRZEZ NORWEGIĘ, 10 dni
NORWEGIA  - W KRAINIE FIORDÓW I WODOSPADÓW, 8 dni
Początek sierpnia  – TATRY, 8 dni
19- 26.08. – SKARBY BAWARII, 8 dni
23 – 30.09. – HISZPANIA - ANDALUZJA , 8 dni
Z programami wycieczek zagranicznych można się zapoznać otwierając załącznik lub w biurze „S”.
Koszty są  podane w przybliżeniu, przy niektórych wycieczkach negocjujemy niewielką obniżkę, ale w taki sposób, by zmiana programu nie wpłynęła na jego jakość.

foto relacja Tatry i Podhale 2016

Wakacyjne wspomnienia  foto relacja Tatry i Podhale 2016

foto relacja Międzyzdroje - Szwecja-Dania-Niemcy 2016

Wakacyjne wspomnienia  foto relacja  Międzyzdroje - Szwecja-Dania-Niemcy  2016

foto relacja Madera - Lizbona

foto relacja Madera - Lizbona

zapraszamy na wycieczkę

KOMISJA UCZELNIANA
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” ZAPRASZA
na wycieczkę:
KŁODAWA- kopalnia soli
KOŁO – zwiedzanie miasta
LICHEŃ – obiad i czas wolny
02.09.2016, godz. 8.00
Koszt: 50 zł dla członków „S”

Tatry - Zakopane

Podlasie - Wilno

Zapraszamy są jeszcze wolne miejsca !!!

KOMISJA UCZELNIANA

NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” ZAPRASZA:

ZAKOPANE

I OKOLICE

W drodze do Zakopanego zwiedzanie Krakowa

3 -10. VIII. 2016 - 8 dni

KOSZT: 950 zł

(Do 2 wycieczek w roku można otrzymać dofinansowanie z funduszu socjalnego – min. 50% )

Cena obejmuje:

koszty transportu, koszty pobytu, ubezpieczenie, bilety wstępu (wstępy do Parku Narodowego, kolejka na Kasprowy Wierch, dojazd końmi do Morskiego Oka). Ponadto w programie: baseny termalne, wieczorek góralski i dużo innych atrakcji

Noclegi przewidziane w Stasikówce

(12 km od Zakopanego).

ZAPISY: zapisy wraz z wpłatą

w biurze „S”, Rektorat, pok. 607, tel. 6114287

Chorwacja - Włochy 2016 foto relacja

foto: Janusz Mazurek

CHORWACJA – HERCEGOWINA – WŁOCHY

– Z „SOLIDARNOŚCIĄ” POZNAJEMY EUROPĘ.

Na przełomie kwietnia i maja 2016 r członkowie „Solidarności” przy UMK wyruszyli na, pierwszą w tym sezonie, wyprawę. Prowadzeni przez naszą rewelacyjną pilotkę Agnieszkę, zwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc na Półwyspie Bałkańskim oraz we Włoszech.

W tym momencie chcę poruszyć tylko jeden aspekt naszej wycieczki – możliwość doświadczenia przeżyć duchowych. Odwiedziliśmy kilka miejsc znanych w świecie jako przestrzeń, w której można doświadczyć szczególnej obecności i mocy Boga.

Byliśmy w Medjugorie, niegdyś malutkiej wiosce między górami, położonej na terenie Hercegowiny, którą Matka Boża wybrała sobie na miejsce spotkań z szóstką dzieci. Podążaliśmy śladem milionów pielgrzymów, którzy od 1981 roku nawiedzają to miejsce. Wchodziliśmy na Górę Objawień Podbrdo, niosąc nasze intencje, które złożyliśmy u stóp Matki Bożej, zwiedziliśmy kościół św. Jakuba i jego otoczenie, skierowaliśmy nasz wzrok na cel wszystkich pielgrzymek - Górę Kriżevac z wielkim krzyżem na szczycie, postawionym tu w 1900 rocznicę śmierci Jezusa Chrystusa. Wysłuchaliśmy ciekawie przekazanej przez przewodniczkę historii objawień, które trwają do dziś. Wieczorem chętni mieli przywilej uczestniczyć wraz z tysiącami pielgrzymów ze świata we Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie oraz w modlitwie różańcowej.

Kolejnym miejscem naszego pobytu, rozsławionym Bożym działaniem, było San Giovanni Rotondo. To tu skromny i pokorny Święty z Pietrelciny, będąc świadkiem Bożej miłości, kilkadziesiąt lat służył ludziom, szczególnie w sakramencie pokuty. Dzięki Jego posłudze niezliczone rzesze ludzi doświadczały nawrócenia, uzdrowienia duszy bądź ciała. Również dziś Jego wstawiennictwo przynosi obfity owoc. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią tego miejsca, widzieliśmy liczne pamiątki związane z Osobą Ojca Pio, m.in. konfesjonał w którym spowiadał, krzyż pod którym spędzał długie godziny i pod którym otrzymał stygmaty. Mogliśmy też pomodlić się przy wystawionych do publicznej czci relikwiach ciała Padre Pio.

Następne miejsce kultu, które mogliśmy poznać, to grota Św. Michała Archanioła na górze Gargano w Monte Sant’Angelo. Jest ona ściśle związana z objawieniami Archanioła, które rozpoczęły się pod koniec V wieku. Św. Michał Archanioł oznajmił biskupowi, że ta grota jest Jemu poświęcona i polecił, by przeznaczyć ją dla kultu chrześcijańskiego. I tak rozpoczęła się historia jednego z najsłynniejszych sanktuariów ku czci Archanioła Michała. Byliśmy pod wrażeniem, gdy po pokonaniu 86 schodów (z XIII w.) w dół, znaleźliśmy się w „niebiańskiej bazylice” – skalnej grocie, którą wybrał Bóg, a poświęcił sam Archanioł. Surowość nagich ścian skalnych, tworzących jedyny na świecie kościół nie konsekrowany ręką człowieka, rozświetlała figura Michała Archanioła ustawiona w centralnym miejscu jaskini. Marmurowy posąg o wys. 130 cm pochodzi z 1507 roku. Archanioł przedstawiony jest jako wojownik w stroju legionisty rzymskiego, trzymający podniesiony miecz, zaś pod jego stopami leży pokonany szatan. Miejsce to od wieków do dziś nawiedzają niezliczone rzesze pątników, wśród których byli papieże, święci, królowie. Wielu z nich, doznając szczególnej łaski Boga, wraca z tego miejsca przemienionymi.

Ostatni dzień naszej wycieczki to Rzym – dla niektórych kolejne spotkanie z Wiecznym Miastem, dla innych pierwsze. Na naszej trasie Watykan: Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II, przejście przez Bramę Miłosierdzia.

Irena Wiśniewska

Ważne informacje dot. wycieczek

Ważne informacje dot. wycieczek:
- wyjazd do Zakopanego: 3 - 10. 08. 2016 , jest jeszcze kilka wolnych miejsc

- jest kilka wolnych miejsc na wycieczkę  Białostocczyzna + Wilno w dn. 8 - 13.09. 2016 r

- prosimy o wpłaty zaliczek w wysokości 100 zł od osoby na wycieczki do Zakopanego i w Białostockie (termin już minął!)

- wycieczka Madera - Portugalia: prosimy o wpłaty pełnej kwoty, tj. 3920 zł minus zaliczka do dnia 20 czerwca br.

Wycieczka

KOMISJA UCZELNIANA
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” ZAPRASZA
na wycieczkę do miejsc związanych
z 1050 ROCZNICĄ CHRZTU POLSKI
W programie zwiedzanie
Ostrowa Lednickiego
i Gniezna
2.07.2016
KOSZT: ok. 50 zł dla członków „S”
(w cenie koszt obiadu)
ZAPISY w biurze „S” zgodnie z harmonogramem dyżurów umieszczonym na drzwiach
Zapraszamy, decyduje kolejność zgłoszeń!
PS. Informujemy, że w dn. 2.09.br. planujemy wyjazd do Kłodawy, szczegóły w późniejszym komunikacie