V Forum Lublin

W dniach 2-4.X.2009 r odbyło się w Lublinie V Uniwersyteckie Forum Związkowe
NSZZ „Solidarność”.
Organizatorami były komisje zakładowe KUL oraz UMCS.
Poruszono wiele ciekawych tematów, m.in.:
- Kondycja nauki i szkolnictwa wyższego – stan obecny i perspektywy w świetle ministerialnego projektu „Partnerstwo dla Wiedzy”.
- Realizacja podwyżek wynagrodzeń w uczelniach.
- Sprawy pracownicze: stosunek pracy, obowiązki, awanse, płace.
- Przyszłość NSZZ „S” wyższych uczelni.
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
Gospodarze Forum zaplanowali również trochę czasu na zwiedzanie. Podziwialiśmy więc Kaplicę Zamkową Trójcy Świętej ze światowej sławy średniowiecznymi freskami. Byliśmy w przepięknym pałacu Zamoyskich w Kozłówce, gdzie nie ominęliśmy też muzeum socrealizmu. Tradycją tych corocznych spotkań związkowych jest uroczysta kolacja w jakimś specjalnym miejscu. Tym razem był to Dworek Kościuszków należący do UMCS.
Forum stanowi świetną okazję do wymiany doświadczeń, opinii, daje możliwość zapoznania się ze sposobami radzenia sobie z codziennymi problemami związkowymi przez kolegów z innych uniwersytetów.

Kilka pamiątkowych zdjęć z Forum można zobaczyć tutaj