W internecie zawrzało. Po ujawnieniu współpracy „Wyborczej” i jednego z uniwersytetów…

Pracownicy uczelni i jej studenci zyskują dostęp do niezwykle bogatych zasobów treści cyfrowych „Wyborczej”, a także otwiera się przed nimi platforma do publikacji najważniejszych dokonań, badań, sukcesów

– czytamy na torun.wyborcza.pl.

Jak w tekście twierdzi Łopatyński, środowisko akademickie w ten sposób zyska „jeszcze szerszy dostęp do rzetelnych informacji i wiedzy, które może spożytkować w swojej codziennej naukowej aktywności, a także w budowaniu zawodowej kariery”.

Pracownicy i studenci mają mieć zapewniony nielimitowany dostęp do serwisów wyborcza.pl i jej magazynów.

TYSOL …. UMK w Toruniu wykupił wszystkim studentom dostęp do cyfrowego wydania “Gazety Wyborczej”

KU “S” zwróciła się do JM Rektora w tej sprawie, do dziś nie ma odpowiedzi na to pismo

L.dz. KU NSZ „S” 31 Toruń, 30.10.2017

JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn

w/m

W związku z informacją o wykupieniu przez Uniwersytet prenumeraty cyfrowej jednej z prywatnych gazet ogólnopolskich reprezentującej jednostronny charakter ideologiczny, wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich decyzji godzących w statut uczelni i jej misję.

Doceniając troskę władz Uczelni o „szerszy dostęp do rzetelnej informacji” dla pracowników i studentów UMK oczekujemy działań zapewniających społeczności akademickiej uzyskanie tą drogą dostępu do szerokiego spektrum pluralistycznych mediów niezależnych i państwowych.