Apel w sprawie szczepień pracowników szkolnictwa wyższego

Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP apeluje o włączenie do pierwszego etapu szczepień pracowników uczelni niebędących nauczycielami akademickimi, gdyż – jak wskazuje – bez tego nie będzie można uruchomić nauki stacjonarnej na uczelniach.

“Działalność uczelni wyższych nie ogranicza się wyłącznie do pracy nauczycieli akademickich. W procesie organizowania kształcenia i prowadzenia badań naukowych ważną rolę odgrywają także pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi. Dla prawidłowego funkcjonowania uczelni kluczowa jest realizacja czynności administracyjnych, organizacyjnych i obsługi”

Na  naszej Uczelni grupa pracowników nie będących nauczycielami akademickimi, których udział i wkład w przeprowadzane zajęcia jest niezaprzeczalny i konieczny, chociaż nie należą do osób prowadzących zajęcia. Ich obowiązkiem jest nie tylko przygotowanie zajęci i pracowni ale także bieżąca opieka i pomoc studentom. Ich kontakt ze studentami jest często częstszy i bliższy niż kontakt studentów z nauczycielami akademickimi, przez co są bardzo narażeni na zakażenie.