nszz solidarność toruń
NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości

Menu

 
Strona Główna
Ogłoszenia
Działalność
Archiwum Biuletynów
Ciekawe miejsca
Przegląd prasy
Kontakt
Mapa Serwisu

Statut prawny

 
Władze
Statut
Uchwała Finansowa
Uchwały i Stanowiska
Kalendarium
Deklaracja Członkowska

Relacje z wyjazdów

 
Warszawa '08
Zakopane IX.07
Zamość '07
Zakopane VIII.07
Kraków '07
Wrocław '07
Grudziądz '06
Huculszczyzna '06
Zakopane '06
Podlasie '06
Mogilno '06
Rowy '06
Kijów, Lwów '05
Gdansk '05
Zakopane '05
Suwalszczyzna '05
Litwa-Łotwa-Estonia '04
Bachotek '04
Bierzgłowo '04
Huculszczyzna '03
Lwów i okolice '02
Tatry '02
Piwnice k. Torunia '02
Zakopane '01
Wilno '01
Beskid Żywiecki '01
>>> NSZZ Solidarność przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sekretariat KU NSZZ Solidarność:ul. Gagarina 11, 87 - 100 Toruń, Rektorat UMK pok. 612, czynny w godz. 830 - 1430, tel. / fax. - 611 42 87, E-mail: sol@uni.torun.pl - Serdecznie zapraszamy!!! <<<

Strona Główna -> Działalność - 28.09.2005 r
INFORMACJA Z ZEBRANIA KU NSZZ "S" w dn. 28.09.2005 r
Na zebraniu było 11 członków Komisji Uczelnianej. Zebranie prowadził Przewodniczący Związku kol. Stanisław Biniak.
  1. Informacja o nowej ofercie ubezpieczeniowej PZU. Po zapoznaniu się z ofertą członkowie KU stwierdzili, że daje ona dużą możliwość wyboru i zawiera wariant, w którym nie ma drastycznej podwyżki składki.

  2. W Zarządzie Regionu odebraliśmy zamówione dużo wcześniej monety jubileuszowe z okazji 25-lecia powstania NSZZ "Solidarność". Okazało się, że monet wybito dużo mniej niż zapotrzebowanie. Zarząd Regionu otrzymał jedynie 10 srebrnych dziesięciozłotówek. Rozdzielono je poprzez losowanie. Nasza Komisja miała szczęście, gdyż wylosowała 2 sztuki. Decyzją członków KU jedną przeznaczono dla Przewodniczącego Związku kol. Stanisława Biniaka, a druga na drodze losowania przypadła kol. Ewie Radomskiej.

  3. Z okazji jubileuszu ukazał się album z serii Biały Kruk: Jan Paweł II "Nie ma Solidarności bez miłości". Album zawiera pełny wybór tekstów Ojca Św. z lat 1980-2003 poswięconych "Solidarności" i solidarności oraz fotografie Arturo Mari. Album ten można zamówić w naszym biurze. Cena przy zamówieniu zbiorowym wynosi 55 zł.

  4. Kol. Irena Wiśniewska zdała relację z wyjazdów członków "Solidarności" do Gdańska. Uczestnicy wycieczki złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Następnie obejrzano wystawę "Drogi do wolności" w historycznej hali BHP Stoczni Gdańskiej. Był też spacer po Starówce z przewodnikiem, katedra w Oliwie, skwer Kościuszki i bulwary w Gdyni oraz oczywiście Westerplatte. Zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie internetowej http://www.solidarnosc.uni.torun.pl w dziale - Relacje z wyjazdów: Gdańsk '05. Wspomniano również wcześniejszy wyjazd do Gdańska sporej grupki pracowników UMK na wspaniały koncert J.M. Jarre'a. Wyjazd zorganizował kolega z koła "Solidarności" na Wydz. Chemii.

  5. Kol. Ludmiła Fastowicz poinformowała o zaplanowanej ogólnokrajowej pielgrzymce członków "Solidarności" do Rzymu w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Św. dziękczynnej za pontyfikat Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra, odwiedzą grób Ojca Świętego w Grotach Watykańskich oraz spotkają się na audiencji generalnej z papieżem Benedyktem XVI podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański. Oprócz tego będzie realizowany szeroki program turystyczny.

  6. W najbliższą niedzielę 9.X.br. organizowana jest tradycyjna pielgrzymka piesza do Górska, do krzyża upamiętniającego miejsce porwania ks. Jerzego Popiełuszko. Pielgrzymka wyrusza po Mszy Św. o godz. 12-tej w kościele Wniebowzięcia NMP.

  7. Kol. Grażyna Gawrońska przedstawiła bieżące sprawozdanie finansowe z działalności związkowej.

  8. Postanowiono wysłać do wszystkich Dziekanów pismo z gratulacjami z okazji wyboru oraz przypomnieć kto jest naszym przedstawicielem w radzie wydziału. Niestety na zebraniu znowu nie pojawili się nasi koledzy z Bydgoszczy. Niemożliwe było delegowanie osób do rad 3 wydziałów medycznych.

  9. Poruszono temat bonów świątecznych. Ponieważ z tego co nam wiadomo, bony nie są przewidziane zaproponowano, by porozmawiać z p. Kierownikiem działu Socjalnego nt. np. takiej "akcji" jak była w zeszłym roku. Przypomniano jeszcze raz problem osób samotnych, których dochód nie dzieli się, a stałe koszta są podobne jak w rodzinach.

  10. Ustalono terminy najbliższych zebrań KU: 26.X, 23.XI, 14.XII (godz. 17:00).

NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości

Komunikaty i apele

 

Artykuły

 

Informacje

 

Archiwum Biuletynów NSZZ "Solidarność"Toruński Informator SolidarnościUMK na bieżącoGłos Uczelni


statystyki www stat.pl


NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości
Copyright © 2005-2007
Pomysł i realizacja
Grzegorz Hrynek
Strona Główna | Ogłoszenia | Działalność | Ciekawe miejsca | Przegląd prasy | Kontakt | Władze | Statut | Uchwała Finansowa | Uchwały i Stanowiska | Kalendarium