Relacja z wycieczki do Gdyni

W listopadową niedzielę członkowie NSZZ „Solidarność” wybrali się do Gdyni.
Po spotkaniu się z sympatyczną przewodniczką (absolwentką UMK), pierwsze kroki skierowaliśmy pod POMNIK OFIAR GRUDNIA 70. Pomnik odsłonięto w 10-tą rocznicę tragicznych wydarzeń, a mówiąc wprost masakry polskich robotników dokonanej przez Polaków służących komunistycznemu reżimowi. W pobliżu znajduje się historyczna kładka nad przystankiem SKM Gdynia-Stocznia, na której ginęli od kul milicji i LWP idący do stoczni, na wezwanie rządzących, pracownicy, często bardzo młodzi ludzie.

Zapalony przez nas pod pomnikiem znicz, był symbolem pamięci, czci
i wdzięczności dla tych ludzi, których przedwczesna śmierć m.in. przyczyniła się do tego,
że dziś możemy żyć w wolnej Ojczyźnie.

Następnie udaliśmy się do niedawno otwartego, nowoczesnego i bardzo ciekawego Muzeum Emigracji. Muzealna wystawa obejmuje ponad 200 lat polskiej emigracji na całym globie. Siedzibą Muzeum jest perła modernistycznej architektury – Dworzec Morski.
Stąd przez dziesięciolecia odpływały polskie transatlantyki, m. in. Batory.

Następnie udaliśmy się na Skwer Kościuszki. Po dobrym obiedzie rozgościliśmy się na widowni Teatru Muzycznego i z zainteresowaniem obejrzeliśmy musical LALKA
wg powieści Bolesława Prusa. Do Torunia wróciliśmy pełni wrażeń.   I. Wiśniewska

fotorelacja

autorzy zdjęć: Irena Wiśniewska i Paweł Zieliński 

Relacja fotograficzna była zamieszczona na stronie http://www.fmix.pl/….od kilku dni następuje przekierowanie na stronę wp.pl nie wiemy dlaczego- jak tylko sytuację uda nam się ”zbadać” przekażemy informację  !
Przepraszamy za zaistniałą sytuację niezależną od nas….