Notatka ze spotkania władz UMK ze związkami zawodowymi

W dniu 18 listopada 2021 r. o godz. 13.00 odbyło się spotkanie władz UMK z przedstawicielami związków zawodowych, w którym uczestniczyli:
- JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala,
- Kanclerz UMK dr Tomasz Jędrzejewski,
- Kwestor UMK Sławomir Głowacki,
- Kierowniczka dz. Socjalnego w Toruniu Magdalena Pańka,
- Kierowniczka dz. Socjalnego w Bydgoszczy Anida Chudzińska,
- z ramienia KU NSZZ ‘Solidarność’ przewodniczący Stanisław Biniak
i członek prezydium Jerzy Romański,
- z ramienia ZNP przewodniczący Adam Wróblewski, członek zarządu
Marta Lenartowicz i sekretarz Teresa Ziemba-Graczyk,
- z ramienia 2 bydgoskich ZZ Collegium Medicum (ZZ Lekarzy i
ZZ Pracowników CM) Igor Makarewicz,
- z ramienia Inicjatywy Pracowniczej członkowie zarządu Artur Duda
i Anna Bielawiec-Osińska.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną spotkanie odbyło się zdalnie na platformie Teams. Przedmiotem spotkania były 3 tematy:
1. podwyżki wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu w 2022 r.
2. projekt Regulaminu świadczeń socjalnych UMK w Toruniu,
3. dodatek specjalny dla pracowników z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Ad 1. W związku z podwyższeniem ustawowej płacy minimalnej z 2800 do 3010 zł brutto miesięcznie, podwyżka w UMK od 1 stycznia 2022 roku wyniesie 185 zł (+15% premii daje 225,75 zł) i obejmować będzie wszystkich pracowników zarabiających do 5000 zł brutto. J. Romański stwierdził, że ta zasada jest niesprawiedliwa w odniesieniu do zarabiających nieco powyżej 5000 zł, i zaproponował przyjęcie dodatkowej zasady „złotówka za złotówkę” dla tej grupy pracowników. Propozycja została odrzucona przez władze Uczelni.
Ad 2. Przed spotkaniem w imieniu KU ‘S’ złożyliśmy na piśmie Panu Rektorowi 3 wnioski podpisane przez przedstawicieli trzech ZZ tzn. NSZZ ‘S’ i dwóch ZZ bydgoskiego CM, dotyczące następujących zagadnień:
a) usunięcia punktu 2) w ust. 4, par. 5 w Rozdz. 4, dotyczącego wliczania do średniego miesięcznego przychodu w rodzinie, wszelkich przychodów nieujętych w rocznym zeznaniu podatkowym, w tym 500+ i świadczenia uzupełniające dla emerytów. Wniosek negatywnie zaopiniowany przez ZNP i Inicjatywę Pracowniczą – ostatecznie odrzucony przez Pana Rektora;
b) zachowania dotychczasowej zasady dodatkowego dofinansowania wycieczek organizowanych przez ZZ (poza wczasami) w formie zredukowanej do jednej wycieczki rocznie na osobę uprawnioną z limitem rocznym w wysokości 150 tyś zł (obecnie 250 tyś.) na każdy ZZ organizujący tę formę wypoczynku. Wniosek poparty przez ZNP a wstrzymujący się głos Inicjatywy Pracowniczej (pomimo wcześniejszego poparcia) spowodował odrzucenie wniosku przez Pana Rektora.
c) Przyjęta wersja Tabeli I na poziomie 75%, 55%, 35%, poparta przez wszystkie 5 organizacji ZZ została przez Pana Rektora zredukowane do poziomu
70%, 50%, 30%. W tej wersji wniosek został zaakceptowany przez ZZ.
Ad 3. Pan Rektor poinformował, że w roku 2021 nie będzie dodatkowego wynagrodzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Opracował Jerzy Romański
Członek Prezydium KU NSZ