Święto Uczelni

Aż 48 doktorów habilitowanych i 165 doktorów - to rekordowe liczby nadanych dyplomów podczas tegorocznego Święta Uczelni, które odbyło się w Auli UMK 19 lutego.

Święto Uczelni rozpoczęło się o godz. 10.15 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim przez Senat UMK. W tym samym czasie Centrum Sportowe UMK, w którym trwają prace wykończeniowe zwiedził wicemister sportu Grzegorz Karpiński.

Uroczystość w auli, w trakcie której wręczone zostały dyplomy nowym doktorom habilitowanym i wyróżnionym doktorom z poszczególnych wydziałów oraz odznaczenia i medale pracownikom Uniwersytetu, rozpoczęła się o godz. 11.00.

W swoim przemówieniu rektor UMK, prof. Andrzej Tretyn, ogłosił dewizę Uniwersytetu: “Veritas in omnibus quaerenda est” (We wszystkim szukać prawdy).

Podczas wtorkowego  Święta Uczelni rektor UMK prof. Andrzej Tretyn i sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Grzegorz Karpiński wręczyli odznaczenia i medale toruńskim i bydgoskim naukowcom.
Prezentujemy listę uhonorowanych członków NSZZ Solidarność   Gratulujemy !!!

Medal złoty za długoletnią służbę otrzymali:

dr Piotr Gorczyca, Wydział Chemii

dr Jerzy Romański, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

mgr Iwona Łyczywek, Biblioteka Uniwersytecka

Medal srebrny za długoletnią służbę otrzymała:

dr hab. Grażyna Sulkowska-Tuszyńska, prof. UMK, Wydział Nauk Historycznych

Medal Komisji Edukacji Narodowej:

dr hab. Piotr Będkowski, Wydział Sztuk Pięknych

info  GW