Protesty w Toruniu

Setki gości z pierwszych stron gazet i ponad 30 spotkań w ciągu dwóch dni, podczas których odbywają się debaty nad gospodarką, pieniędzmi, kryzysem, bezpieczeństwem energetycznym i innowacyjnością.
Organizatorem rozpoczętego wczoraj XX Forum Gospodarczego jest toruńskie Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, zajmujące się promowaniem wiedzy na temat integracji europejskiej oraz współczesnych kierunków rozwoju społecznego.
W związku z wydarzeniem do Torunia zjechali goście z całego świata. Zabrakło tylko przedstawicieli jednego kontynentu - Australii. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski …. Expert Wielki Koronny…od gospodarki…i pewnie nie tylko

Szkoda, że przynajmniej lokalne media (nie licząc Radia Maryja  i Telewizji TRWAM) tak mało napisały o protestach przed Hotelem Filmar, gdzie odbywa się Forum Gospodarcze

Protestowali rodzice dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Mam Przyszłość”. Domagali się interwencji władz w sprawie wysokości świadczeń pielęgnacyjnych i zasiłków. więcej

Protestowali także związkowcy toruńskiej „Solidarności”, sprzeciwiający się  pogarszającej  się sytuacji społeczeństwa, przeciwko zamykaniu szkół  oraz zaniechaniu realizacji postulatów z sierpnia 1980 roku.