INFORMACJA Z ZEBRANIA KU NSZZ ”S”

w dn. 18.XI.2013 r

Zebranie prowadził Przewodniczący kol. Stanisław Biniak.

I. Na wstępie podjęto 2 uchwały:

UCHWAŁA NR 10

dot. przyjęcia nowego członka.

UCHWALA NR 11

dot. dofinansowania wigilijnego spotkania członków Koła Emerytów.

II. Regulamin Pracy UMK.

Kol. Ludmiła Fastowicz przedstawiła uwagi do obowiązującego regulaminu pracy, co rozpoczęło dyskusję. Zwrócono uwagę m.in. na konieczność skonkretyzowania punktów dot. podnoszenia kwalifikacji, planowania urlopów, czasu pracy, itd. Zauważono też, że ważne decyzje dotyczące pracowników w poszczególnych jednostkach powinny być wydawane w formie rozporządzenia, a nie ustnie.

UCHWAŁA NR 12

W oparciu o przeprowadzoną dyskusję, KU NSZZ „S” upoważnia kol. kol. Ludmiłę Fastowicz i Grzegorza Trykowskiego do sprecyzowania i przedstawienia na piśmie uwag i wniosków dot. regulaminu pracy do dnia 25.XI. br.

Jednogłośnie.

III. Wynagrodzenia pracowników UMK.

W odpowiedzi na naszą prośbę, otrzymaliśmy z Działu Płac dane dotyczące średnich płac na poszczególnych stanowiskach we wszystkich jednostkach UMK
z rozbiciem na składniki stałe i zmienne. Materiałem tym zajął się zespół „Solidarności” ds. płac. Kol. J. Romański uzyskał dodatkowe dane, np. uściślił co stanowi składniki stałe a co zmienne w naszym wynagrodzeniu. I tak składniki stałe to: płaca zasadnicza, wysługa lat, dodatki funkcyjne, premie regulaminowe, natomiast składniki zmienne: godziny ponadwymiarowe, nagrody, nagrody jubileuszowe, dodatki specjalne, wynagr. za egzaminy, promotorstwo, wynagr. urlopowe, chorobowe, odprawy, premie pozaregulaminowe, itp. Po otrzymaniu tych danych kol. J. Romański opracował cały materiał i przedstawił w formie czytelnych wykresów, które będą opublikowane na naszej stronie internetowej i w Głosie Uczelni.

IV. Wybory związkowe.

UCHWAŁA NR 13

Na czas wyborów Komisja Uczelniana NSZZ „S” przy UMK przekształca się w Komisję Wyborczą.

Głosowanie: za: 15, przeciw: 0, wstrz.: 1

Komisja Wyborcza podjęła następujące uchwały:

UCHWAŁA NR 1/2013

Komisja Wyborcza przyjmuje następujący kalendarz wyborczy w „Solidarności” na UMK:

- wybory delegatów na WZD w Kołach – do dnia 31.I.2014

- WZD NSZZ „S” przy UMK – 14.III.2014 r

UCHWAŁA NR 2/2013

Komisja Wyborcza zatwierdza następującą strukturę Związku na UMK:

STRUKTURA NSZZ „S” NA UMK

(w większości pokrywa się z Wydziałami)

Wydzialy:

1. ARCHEOLOGIA+HISTORIA, POLITOL.

+ HUMANISTYKA, PEDAG.

+ TEOLOG.

2. BIOLOGIA

3. CHEMIA + BAZA

4. EKONOMIA

5. FILOLOGIE + SPNJO

6. FIZYKA + ASTRONOMIA

7. MATEMATYKA + UCI

8. PRAWO

9. SZTUKI PIĘKNE

Inne jednostki:

10. ADMINISTRACJA, BACHOTEK, WF, DS.

11. BIBLIOTEKA

12. EMERYCI

UCHWAŁA NR 3/2013

Komisja Wyborcza postanawia, że wybory w kołach będą odbywały się w następujący sposób: Koła zrzeszające członków „Solidarności” na Wydziałach wybierają 1 delegata na każdą rozpoczętą szóstkę członków Związku, natomiast Koło Emerytów wybiera 1 delegata na każdą rozpoczętą 10-tkę członków.

Jednogłośnie.

Wybory będą odbywały się wg nieco zmienionej ordynacji wyborczej. Niektóre wymogi, o których należy pamiętać to: należy przyjąć regulamin wyborów, listy kandydatów muszą być sporządzone wg kolejności alfabetycznej, głosowanie ma być pozytywne, czyli krzyżyk w kratce przy nazwisku, a nie skreślenie, każdy kandydat musi wypełnić ankietę i mieć ją przy sobie.

V. Sprawozdanie finansowe.

Kol. Grażyna Gawrońska przedstawiła sprawozdanie finansowe za 10 miesięcy działalności związkowej.

VI. Kol. Przewodniczący poinformował o planowanej nieobecności w pracy przez około
1 miesiąc czasu i poprosił o zastępstwo kol. Krystynę Sulkowską-Tuszyńską.

Termin następnego zebranie KU –

16.XII. 2013r, godz. 17.00