Nowy Przewodniczący/ca

W dniu 18.09.2008 r odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” na UMK, którego gościem był Przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego, kol. Jacek Żurawski.
Zebranie zwołano w celu dokonania wyboru Przewodniczącego Związku na Uczelni. Dotychczasowy Przewodniczący, kol. Stanisław Biniak, z dniem 1.IX. br objął funkcję prodziekana na Wydziale Chemii, w związku z czym uprzednio złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego „Solidarności”.
Na stanowisko przewodniczącego kandydowały dwie osoby: kol. dr hab. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska oraz kol. dr Jerzy Romański. Pierwsza tura głosowania zakończyła się remisem, w drugiej turze kol. Krystyna Sulkowska uzyskała 1 głos więcej niż kol. Jerzy Romański.

Tak więc Przewodniczącym Komisji Uczelnianej NSZZ „Solidarność” przy UMK do końca bieżącej kadencji (początku roku 2010) została

kol. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska.