Dotyczy okresowych dodatków specjalnych

Dotyczy okresowych dodatków specjalnych  wypłacanych jednorazowo w XI/XII 2014 r

Przypominamy, że zgodnie z „Porozumieniem z zakładowymi organizacjami związkowymi ws. przeprowadzenia II etapu regulacji płac od 1 stycznia 2014 r w kampusie toruńskim”, zawartym 30 maja 2014 r, łączna kwota przeznaczona na podwyżki w 2014 r została podzielona w następujący sposób:

- 50% na obligatoryjne podwyżki wynagrodzeń zasadniczych,

- 50% na podwyżki uznaniowe, z tego 80% na podwyżki wynagrodzeń zasadniczych, a 20% na periodyczne dodatki specjalne, przyznane na 2-3 miesiące, płatne jednorazowo…

Dla nauczycieli akademickich kwota przeznaczona na dodatki specjalne, po podzieleniu przez liczbę etatów daje średnio 490 zł/etat.

Dla nienauczycieli średnia kwota dodatku specjalnego, wypłacona jednorazowo w XI/XII wynosi 277 zł na etat.

Jednocześnie nadmieniamy, że „Solidarność” sprzeciwiała się wydzieleniu z kwoty przewidzianej na podwyżki uznaniowe 20% i przeznaczeniu ich na wypłatę pod koniec roku w formie jednorazowych dodatków specjalnych. Niestety nie udało się nam wynegocjować rezygnacji władz uczelni z takiego sposobu podziału środków. Tym niemniej Porozumienie zawiera zapis mówiący o tym, że realizacja podwyżek powinna przebiegać we współpracy ze związkami zawodowymi. W związku z powyższym prosimy przedstawicieli „S”, by powiadomili Komisję Uczelnianą „S” o tym jak przebiegał ten etap podwyżek w ich jednostkach i czy kryteria rozdziału środków finansowych były z nimi konsultowane, a pracowników, którzy mają pytania czy zastrzeżenia w tej sprawie, prosimy o kontakt z nami.