Krajówka w Kołobrzegu

(7.05.2013) Rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej. Obradujący w Kołobrzegu członkowie KK, oprócz spraw wewnątrzzwiązkowych omówią aktualną sytuację w kraju oraz założenia polityki zagranicznej Związku.

Przedstawiciele wszystkich regionów i branż NSZZ „Solidarność” zajmą się w pierwszym dniu zmianami w regulaminie Krajowego Funduszu Strajkowego, polityką zagraniczną Związku oraz omówią sytuację w kraju, regionach i branżach.

W drugim dniu odbędzie się spotkanie z dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jakubem Steliną, którego tematem będą perspektywy funkcjonowania Związku.

Pierwszą decyzją jaką podjęła Komisja była zmiana zasięgu działania regionów polegającą na przeniesieniu powiatu grudziądzkiego z Regionu Toruńsko-Włocławskiego do Regionu Bydgoskiego. Decyzja wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.