APL i co dalej…?

L. Dz. KU NSZZ „S”                                23 Toruń, 28.02.2014 r.

JM Rektor

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn

w/m

W związku z licznymi sygnałami docierającymi do Komisji Uczelnianej NSZZ „Solidarność” ze strony wielu pracowników naszego Uniwersytetu dotyczącymi zamiaru likwidacji bądź poważnej reorganizacji APL-u, uprzejmie prosimy o szczegółowe i aktualne informacje odnośnie planów dotyczących przychodni. Szczególny nasz niepokój budzi realizowana już likwidacja gabinetów specjalistycznych, np. ginekologicznego i stomatologicznego oraz zupełny brak oficjalnych informacji na ten temat.

Przypominamy, że tradycyjnie rozumiana APL przez długie lata służyła pracownikom, studentom i emerytom UMK i nadal świadczy nie tylko podstawowe usługi medyczne, ale także, co jest niezwykle istotne, wykonuje konieczne badania okresowe. Usunięcie placówki zdrowia z obecnego miejsca spowoduje poważne utrudnienia dla wszystkich, zwłaszcza starszych i poważnie chorych pacjentów.

Jako związek zawodowy działający w środowisku akademickim, nie możemy pozostać obojętni wobec tak istotnych spraw jak podstawowa i specjalistyczna opieka medyczna członków naszej Społeczności.

Wyżej opisana sytuacja pokazuje, że po raz kolejny związek zawodowy został pominięty przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących pracowników.