INFORMACJA Z ZEBRANIA KU NSZZ „S”

w dn. 17.03.2014 r

Na pierwszym zebraniu w nowej kadencji obecnych było 20 członków Komisji Uczelnianej (na 23). Jedna osoba usprawiedliwiła swa nieobecność.

Zebranie prowadził Przewodniczący, kol. Stanisław Biniak.

I. Przewodniczący powitał wszystkich członków KU wybranych na nową kadencję i zaproponował przedstawienie się wszystkich obecnych.

II. Jako pierwszą podjęto uchwałę o przyjęciu nowego członka(symbolicznie – z nadzieją, że każde posiedzenie będzie się zaczynało od takiej uchwały) - uchwała nr 3/2014

III. Uchwały ułatwiające organizację pracy KU:

a. UCHWAŁA NR 4/2014

KU NSZZ „S” postanawia wyłonić ze swego grona Prezydium w następującym składzie:

Stanisław Biniak

Krystyna Sulkowska-Tuszyńska,

Grzegorz Trykowski,

Irena Wiśniewska,

Grażyna Gawrońska,

Karolina Karpus,

Jerzy Romański

Elżbieta Burkacka-Łaukajtys,

Przemysław Grodzicki

Głosowanie: za; 19, przeciw: 0, wstrz. 1

b. UCHWAŁA NR 5/2014

KU NSZZ „S” powierza funkcję sekretarza Komisji kol. Irenie Wiśniewskiej i postanawia wystąpić do Władz Uczelni z prośbą o przedłużenie oddelegowania jej do pracy związkowej na okres kadencji.

Głosowanie: jednogłośnie.

c. UCHWAŁA NR 6/2014

KU NSZZ „S” powierza funkcję I zastępcy Przewodniczącego kol. Krystynie Sulkowskiej-Tuszyńskiej (udział w Senacie, sprawy ogólnouczelniane) oraz funkcję II zastępcy kol. Grzegorzowi Trykowskiemu (sprawy nienauczycieli, kontakt z p. Kanclerz).

Głosowanie: jednogłośnie.

IV. Organizacja pracy w Związku.

* Zebrania KU odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałki o godz. 16.30. Najbliższy termin zebrania – 14.IV.14 r.

* Zebrania Prezydium odbywają się raz w tygodniu – piątki o godz. 10.00. Zebrania Komisji Uczelnianej i Prezydium są otwarte dla każdego członka Związku.

* Kol. Przewodniczący zaproponował powołanie Komisji ds. Płac w składzie: Karolina Karpus, Przemysław Grodzicki, Damian Walczak, Dorota Bienias. Kol. Jerzy Romański obiecał służyć swym doświadczeniem i pomocą.

* Członkowie KU poruszyli sprawę funkcjonowania funduszu socjalnego, padło sporo pytań i wątpliwości. Niektóre zarzuty wynikały z niepełnej wiedzy i zostały wyjaśnione. Kol. J. Romański przypomniał, że mamy drobne sukcesy na polu współpracy z Dz. Socjalnym. Kol. I. Wiśniewska stwierdziła, że uważa iż współpraca z Dz. Socjalnym układa się dobrze, wiele naszych postulatów jest uwzględnianych, mamy wpływ na kształt Regulaminu Świadczeń Socjalnych, co roku uzgadniany jest z nami projekt podziału funduszu socjalnego i tabele dofinansowań. Poinformowała, że w naszym biurze znajduje się sprawozdanie za ubiegły rok, z którym każdy członek KU może się zapoznać, a wkrótce otrzymamy projekt podziału funduszu na 2014 rok i zaapelowała o przeanalizowanie go przez jak największą ilość osób. Poprosiła też o kierowanie do Prezydium i komisji socjalnej wszelkich uwag i wniosków. Komisję socjalną będą tworzyli: Sławomir Hinc, Ewa Kowalska, Marianna Piontek, Irena Wiśniewska.

Kol. Przewodniczący przypomniał o dobrym zwyczaju przeprowadzania lustracji naszych ośrodków przed sezonem, w której uczestniczył nasz przedstawiciel. Poruszy tę sprawę w rozmowie z p. Kanclerz.

* Kol. J. Romański będzie dalej prowadził zainicjowaną przez ”S” sprawę konkursu na najlepszego nauczyciela akademickiego. W najbliższym czasie skontaktuje się z Samorządem Studenckim

V. Sprawy do załatwienia w najbliższym czasie:

* Delegowanie przedstawicieli do Rad Wydziałów,

* Zorganizowanie szkolenia z zakresu uprawnień związkowych i zmian w prawie pracy dla członków KU i naszych przedstawicieli,

* Sprawa APL

* Sprawa przewidywanych zwolnień,

* Decyzja o tym, którzy działacze związkowi będą podlegali ochronie,

* Preliminarz budżetowy na 2014 rok (finanse związkowe)