INFORMACJA Z ZEBRANIA KU NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w dn. 24.04.2017

INFORMACJA  Z ZEBRANIA KU NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
w dn. 24.04.2017
Na zebraniu obecnych było 7 członków KU, 4 osoby usprawiedliwiły nieobecność – brak kworum.
Zebranie prowadził kol. Grzegorz Trykowski.
1. Nie podjęto uchwał.
2. Ustalono termin następnego zebrania KU na 29.05 br. na godzinę 16.30.
3. Kol. Leszek Stępka złożył sprawozdanie ze szkolenia KSN ds. Płac, ds. Warunków Pracy i Spraw Socjalnych i ds. Interwencji, w którym uczestniczył w dniach 20-23 kwietnia br. w Kołobrzegu. Szczegóły szkolenia zawarte są w złączniku „KOMUINIKAT 2”.
4. Dyskutowano na temat organizacji planowanego na 3 czerwca br. w Toruniu posiedzenia Rady KSN. Podtrzymano ustalenia z poprzedniej KU, że za przygotowanie rady odpowiedzialny jest kol. Stępka. Do pomocy w organizacji wybrano koleżanki Dorotę Bienias (organizacja kolacji), koleżankę Ewę Kowalską (wycieczka do Świątyni) oraz kolegę Trykowskiego do koordynowania całości pod nieobecność Przewodniczącego. Ustalono program ramowy: 9-16,30 Posiedzenie Rady KSN, 19.00 Kolacja, 21.00 Wycieczka na Stare Miasto w Toruniu. Ustalono termin następnego spotkania organizacyjnego na 27.04 br. godz. 10.00.
5. Kol. Trykowski odczytał zaproszenie na „Forum sportu akademickiego” organizowane na UMK, które planowane jest na 8.05 br. na godz. 17.00. Po krótkiej dyskusji wybrano kol. Romańskiego na przedstawiciela KU na Forum.
6. Kol. Trykowski odczytał zaproszenie na spotkanie Przewodniczących komisji zakładowych organizowane przez Zarząd Regionu, planowane na 27.04 br. Cel spotkania nie został sprecyzowany. Na zebraniu obecny będzie kol. Biniak.
7. W wolnych wnioskach kol. Trykowski zasygnalizował problem zgłaszany przez 2 pracowników na Wydziale Chemii. Dotyczy on oczekiwań Dziekana, aby pracownicy Wydziału zaplanowali cały przysługujący na dany rok urlop, nie pozostawiając żadnego dnia niezaplanowanego. Dyskutowano na ten temat. Stwierdzono, że każdemu pracownikowi przysługuje prawo do pozostawienia 4 niezaplanowanych dni. Kol. Andruchowicz podzielił się swoimi doświadczenia mi w tej sprawie. Podjęto decyzję, aby kol. Trykowski udał się do Dziekana Wydziału Chemii, poinformował o zgłoszonych skargach i poinformował Dziekana o braku podstaw prawnych do takiego postępowania.