Informacje

Porozumienie Rząd - “Solidarność”

Informacje z zebrania KU “S”

Wydanie specjalne “Tygodnika Solidarność”

Tysol nr 50  2021 rok                                                                                      Tysol dodatek specjalny

Komunikat Rzecznika prasowego Sztabu Protestacyjnego KSN

W imieniu całej społeczności związkowej Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”
składamy Jackowi Żurawskiemu oraz Jego najbliższej Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy z powodu śmierci Córki

WSPÓŁCZUJEMY CI JACKU…

9 CZERWCA MANIFESTACJA W WARSZAWIE!

więcej

Piotr Duda ostro o propozycjach PO: szczyt politycznej demagogii

Najnowsze propozycje PO nie zasługują nawet na komentarz. Przekraczają wszelkie granice demagogii politycznej i przywołują demony z czasów, gdy ta ekipa razem z PSL rządziła Polską.

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” wystosowała Apel w sprawie szczepień pracowników szkolnictwa wyższego i nauki.

Apel Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” w sprawie szczepień pracowników szkolnictwa wyższego i nauki Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” z wielkim niepokojem obserwuje realizację działań podejmowanych w celu zabezpieczenia środowiska akademickiego przed skutkami zakażenia wirusem COVID-19.W związku z rozpoczęciem szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach pojawiły się liczne głosy niezadowolenia ze strony nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi, których akcja szczepień nie obejmuje.

Apelujemy o natychmiastowe włączenie wszystkich pracowników szkolnictwa wyższego i nauki w program szczepień obowiązujący dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Mając powyższe na uwadze apelujemy do Prezesa Rady Ministrów o jak najszybsze rozwiązanie przedstawionych problemów i podjęcie skutecznych działań zabezpieczających całe środowisko akademickie przed rozprzestrzenianiem się i skutkami zakażenia wirusem COVID-19.Przewodniczący Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”

całość

Z WIZYTĄ U KAPELANA

więcej

po podwyżkach…

Jeśli pracownicy chcą się obronić przed nieuczciwymi praktykami, muszą zorganizować się w związek zawodowy

Od tego roku płaca minimalna wynosi 2800 zł brutto. Aby wypłacić pensję minimalną, niektórzy pracodawcy sumują podstawę wynagrodzenia z dodatkami, np. dodatkiem funkcyjnym. Wykorzystują w ten sposób furtkę w prawie. W efekcie np. kierownik biblioteki z wieloletnim stażem zarabia tyle samo, co osoba sprzątająca, która dopiero zaczyna pracę - informuje portal money.pl.

Czy do Solidarności docierają sygnały, aby pracodawcy wliczali dodatek do pensji? - Nie mamy takich sygnałów, dlatego że większość wiedzy pochodzi z firm, w których działają nasze organizacje. A tam gdzie są, do takich rzeczy najczęściej nie dochodzi, bo związek zawodowy ma wiele narzędzi, aby się temu przeciwstawić. Jeśli pracownicy chcą się przed takimi praktykami obronić - powinni zorganizować się w związek zawodowy. Inaczej zawsze są na straconej pozycji – skomentował na łamach money.pl rzecznik prasowy KK NSZZ Solidarność Marek Lewandowski.

patrz