Możesz pomóc

Podaj rękę Ukrainie - też możesz pomóc

Pomoc uchodźcom z Ukrainy – prośba o walizki i torby
Wolontariusze opiekujący się w Toruniu uchodźcami z Ukrainy, przybywającymi do punktu utworzonego w Central Parku na Przedmieściu Bydgoskim, zwracają się o przekazywanie SPRAWNYCH walizek, dużych toreb lub ewentualnie plecaków. Rzeczy te będą przydatne, gdyż nierzadko uchodźcy mają cały swój dobytek w rozpadających się reklamówkach.
Walizki i inne torby można przekazywać:
- bezpośrednio do punktu w Central Parku;
- na Wydział Prawa i Administracji (Bojarskiego 3), gdzie w holu przy wejściu można je składać i skąd będą przewożone partiami w miarę napływu do punktu w Central Parku.

Możesz pomóc

We wrześniu 2020 roku  na naszej wycieczce w Bieszczady mieliśmy okazję nocować w gościnnym Domu Rekolekcyjnym - Oaza ciszy i wypoczynku

Szczęść Boże!

Kochani, ruszyły zapowiadane prace remontowe przy naszym budynku. Już powoli widać pierwsze efekty prac brukarskich. Kostka kładzie się w mgnieniu oka i już niedługo podjeżdżając pod ośrodek nie będziemy musieli unikać licznych dziur, a zaparkujemy na eleganckim placu.

Remont mogliśmy rozpocząć dzięki życzliwości i otwartym sercom wielu naszych Dobroczyńców. Jeśli ktoś z sympatyków Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi chciałby jeszcze wesprzeć naszą inicjatywę to prosimy o ofiary przelewane na naszą zbiórkę:

https://pomagam.pl/afb9ag?fbclid=IwAR0RTIR9BWY8EB2lW_kvRnyN1flQtXIfyAVz5c-UajXxZ-2q91V4p0fRBNg

Dla nas liczy się każda złotówka. Dziękujemy!

lub wpłacając

Nr konta pekao

74 1240 2340 1111 0010 9637 9599

Proszę tylko o wpisanie w tytule przelewu następującej treści:

Darowizna na kostkę dla Domu Rekolekcyjnego

Naszą wdzięczność wyrażamy modlitwą oraz w każdego 19 dnia miesiąca ks. Dyrektor odprawia Mszę Świętą za dobroczyńców Domu Rekolekcyjnego.

więcej

Zbiórka na respirator dla toruńskiego szpitala

możesz pomóc..

Pracowniczka Domów Studenckich UMK w Toruniu potrzebuje pomocy w nierównej i ciężkiej walce z nowotworem. Prośba o wsparcie kierowana jest do wszystkich pracowników, studentów i absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W 2017 r. wykryto u Niej raka piersi. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok, ponieważ po śmierci męża samotnie opiekuje się dwoma chorymi synami. Jeden z nich choruje na stwardnienie rozsiane, drugi przeszedł kilkanaście operacji twarzoczaszki. Obaj potrzebują stałej opieki. Sama do tej pory przeszła szesnaście chemii, ale parametry rakowe są wciąż bardzo złe.

Rodzinie można pomóc wpłacając nawet najmniejsze kwoty na konto Caritas Diecezji Toruńskiej 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240 z dopiskiem “Dla Lidii Chyły”.

“Mikołaj dla polskich dzieci z Białorusi”

Zbiórka do 10 stycznia

i Ty możesz pomóc…

Mam na imię Bartek. Mam 17 lat. Uczę się w drugiej klasie Technikum Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, w klasie o profilu mechatronika. Od drugiego roku życia choruję na przewlekłe ropne zapalenie zatoki czołowej. Do tej pory przebyłem 6 operacji polegających na usuwaniu uszkodzonej, gnijącej kości. Mam znaczny ubytek kości i w związku z tym, nigdy nie mogłem, tak jak moi rówieśnicy, grać w piłkę, jeździć na rowerze lub łyżwach. Było to dla mnie zbyt niebezpieczne. W ubiegłym roku próbowałem nauczyć się pływać, niestety to również skończyło się pobytem w szpitalu.

Kiedy miałem 6 lat umarł mój tata. ZUS uznał, iż nie należy mi się po nim żadne świadczenie. Od ponad 10 lat jestem na wyłącznym utrzymaniu samotnie wychowującej mnie mamy.

Niedawno okazało się, że niezbędne jest przeprowadzenie rekonstrukcji mojej kości czołowej. Podniosłoby to bezpieczeństwo i komfort mojego życia. Zanim jednak do niej dojdzie, muszę poddać się licznym płatnym zabiegom wykonywanym pod narkozą (zabiegi w zakresie chirurgii szczękowej, usuwanie torbieli przynosowej). Koszt pierwszego zabiegu to około 8 000 zł.

Jestem osobą, która chętnie pomaga innym i udziela się w wielu akcjach charytatywnych, m.in. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w Hospicjum “Światło” i Fundacji “Nadzieja” w Toruniu.

Dzisiaj to ja potrzebuję Waszej pomocy!

Będę wdzięczny za każde wsparcie :)         tu można pomóc

Mama Bartka jest pracownikiem UMK

Wznowienie zbiórki na film „Smoleńsk”

Brakuje 3 mln zł. Wznowienie zbiórki na film „Smoleńsk”

“Budżet filmu wynosi ok. 9,5 miliona złotych. Do 31 sierpnia 2014 zbiórka publiczna przyniosła  ponad  860 tys. złotych. Wiosną tego roku przeciwko powstaniu filmu wypowiedział się minister kultury i sztuki Bogdan Zdrojewski, a wkrótce potem współfinansowania ze środków publicznych filmu Antoniego Krauze odmówił Polski Instytut Sztuki Filmowej” - zaapelowali Paweł Nowacki i Maciej Pawlicki.

więcej

Jeśli chcesz pomóc - Walka o życie, starcie drugie

Jeśli chcesz pomóc - SMS z hasłem

OLIWIER nr 72052, koszt 2,46 z VAT

Walka o życie, starcie drugie

Kiedy babcia zapytała 3,5-letniego Oliwierka, czy coś go boli, odpowiedział, że wszystko. W 2010 roku świat dla rodziny Frydryszaków na chwilę się zatrzymał. U ich jedynego syna zdiagnozowano guz lewego nadnercza z przerzutami do szpiku, kości i węzłów chłonnych, tzw. neuroblastomę czwartego stopnia. W lutym 2012 roku małemu bohaterowi udało się uzyskać całkowitą remisję choroby. Niedawno musiał po raz drugi rozpocząć walkę o życie.

więcej

Kliknij i pomóż pracownikom Lidl

Kliknij i pomóż pracownikom Lidl

Ruszył kolejny etap kampanii organizowania pracowników w niemieckiej sieci handlowej Lidl. Kampania ma na celu ustanowienie dialogu z pracodawcą, uznanie organizacji zakładowej, poprawę warunków pracy oraz przywrócenie do pracy zwolnionych działaczy związkowych. NSZZ „Solidarność” z pomocą UNI Global Union i stroną internetową LabourStart uruchomiła kampanię o charakterze międzynarodowym. więcej

Pomoc dla Powodzian z Bośni i Hercegowiny

Zachęcamy do wsparcia poszkodowanych przez ostatnie powodzie mieszkańców Bośni i Hercegowiny.

KU NSZZ “Solidarność” już wsparła apel o pomoc.