nszz solidarność toruń
NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości

Menu

 
Strona Główna
Ogłoszenia
Działalność
Archiwum Biuletynów
Ciekawe miejsca
Przegląd prasy
Kontakt
Mapa Serwisu

Statut prawny

 
Władze
Statut
Uchwała Finansowa
Uchwały i Stanowiska
Kalendarium
Deklaracja Członkowska

Relacje z wyjazdów

 
Warszawa '08
Zakopane IX.07
Zamość '07
Zakopane VIII.07
Kraków '07
Wrocław '07
Grudziądz '06
Huculszczyzna '06
Zakopane '06
Podlasie '06
Mogilno '06
Rowy '06
Kijów, Lwów '05
Gdansk '05
Zakopane '05
Suwalszczyzna '05
Litwa-Łotwa-Estonia '04
Bachotek '04
Bierzgłowo '04
Huculszczyzna '03
Lwów i okolice '02
Tatry '02
Piwnice k. Torunia '02
Zakopane '01
Wilno '01
Beskid Żywiecki '01
>>> NSZZ Solidarność przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sekretariat KU NSZZ Solidarność:ul. Gagarina 11, 87 - 100 Toruń, Rektorat UMK pok. 612, czynny w godz. 830 - 1430, tel. / fax. - 611 42 87, E-mail: sol@uni.torun.pl - Serdecznie zapraszamy!!! <<<

Strona Główna -> Tatry

Tradycyjna wyprawa w Tatry

członków "Solidarności" miała miejsce na początku sierpnia 2002.
Ponieważ znajdowały się wśród nas osoby, które były pierwszy raz w tym regionie, pierwszy dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Zakopanego i krótką wycieczkę "adaptacyjną" z Toporowej Cyrhli przez Kopieniec i Dolinę Olczyską do Jaszczórówki.
W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w miejscu rzadziej odwiedzanym przez turystów, bardzo szczególnym i bardzo urokliwym. Była to przepięknie położona Bachledówka, miejsce letniego wypoczynku ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyły. Cudowna panorama gór stylowa, drewniana świątynia wzniesiona przez górali pod okiem Paulinów oraz izba pamięci Dwóch Wielkich Polaków sprzyjały zadumie i refleksji. Niespodzianką dla nas Torunian było to, że obraz w ołtarzu głównym (Matka Boża Częstochowska) został wykonany przez artystkę z Torunia - Annę Marię Torwirt.
Jeden dzień wycieczki przeznaczony był na zapoznianie się ze słowackim Siszem. Zwiedziliśmy piękne zabytkowe miasteczka: Keżmark z renesansowym zammkiem, licznymi zabytkowymi kamieniczkami i kościołami oraz Lewoczę, najładniejsze średniowieczne miasto Spisza otoczone murami z gotyckim kościołem Św. Jakuba (wewnątrz wiele cennych, gotyckich ołtarzy). W Lewoczy wjechaliśmy również na Górę Mariańską, gdzie znajduje się słynne sanktuarium maryjne. Zwiedzaliśmy również Spiski Zamek i Spiską Kapitułę. Wieczorem była kąpiel w basenach zasilanych źródłami termalnymi. Tego dnia powrót na nocleg opóźnił się, ale wszyscy (oprócz gaździny czekającej z obiadem) byli zadowoleni.
Pierwszy i ostatni dzień wycieczki (dojazd i powrót) też były "zagospodarowane". Jadąc zatrzymaliśmy się w Krakowie-Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłoszierdzia, gdzie po chwili wyciszenia przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, przy relikwiach Św. siostry Faustyny, obejrzeliśmy nową bazylikę przed konsekracją przez Ojca Świętego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Jasne Górze.Dolina Kościeliska.

Staw Smerczyński

Spiski Zamek

Spiska Kapituła

Lewocza

Lewocza

Lewocza

Lewocza
 
NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości

Komunikaty i apele

 

Artykuły

 

Informacje

 

Archiwum Biuletynów NSZZ "Solidarność"Toruński Informator SolidarnościUMK na bieżącoGłos Uczelni


statystyki www stat.pl


NSZZ Solidarność Toruń - masz wpływ na kształtowanie przyszłości
Copyright © 2005-2007
Pomysł i realizacja
Grzegorz Hrynek
Strona Główna | Ogłoszenia | Działalność | Ciekawe miejsca | Przegląd prasy | Kontakt | Władze | Statut | Uchwała Finansowa | Uchwały i Stanowiska | Kalendarium